новости расчет пенсии отдых в Украине популярные статьи об истории техники Архив документов и фотографий Етар информационно-рекламная поддержка на главную

Тарифи на житлово-комунальні послуги в Києві

З 1 липня у столиці діятимуть нові тарифи на комунальні послуги. Так, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, з 1 липня 2014 року своїми постановами ввела підвищення тарифів на компослуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, які надаються ПАТ «Київенерго», та тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення, що надаються ПАТ «АК «Київводоканал». Відповідне рішення зазначена Комісія прийняла на відкритому засідання 18 червня цього року. Підвищення тарифів пов’язане із запровадженням процесу поетапного приведення їх до економічно обґрунтованого рівня, а також спричинене подорожчанням газу, паливно-мастильних матеріалів та підвищенням курсу іноземних валют.

Тарифи на послуги із централізованого постачання гарячої води
встановлені на рівні 25,10 грн. за 1 куб. метр (з ПДВ), за умови підключення сушки для рушників до системи гарячого водопостачання, і 23,48 грн. за 1 куб. метр (з ПДВ) за відсутності рушникосушильників.
Тариф на централізоване опалення для абонентів житлових будинків, які обслуговує ПАТ «Київенерго», сягатиме 375,30 грн. за 1 Гкал (з ПДВ) за наявності будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії. Для споживачів, які не мають лічильників теплової енергії, тариф складатиме 9,22 грн. за 1 кв. метр на місяць (з ПДВ) протягом опалювального періоду. Варто звернути увагу, що зазначений тариф є сезонним і діє лише в опалювальний період.

Згідно з Постановою НКРКП №756 від 18.06.2014 р «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ПАТ «АК «Київводоканал» з 1-го липня 2014 року для всіх категорій споживачів діють наступні тарифи:

- на централізоване водопостачання – 3,888 грн за 1 куб. м з ПДВ (3,24 грн без ПДВ);
- на централізоване водовідведення – 3,576 грн за 1 куб. м з ПДВ (2,98 грн без ПДВ).
- Разом - 7, 464 грн за 1 куб. м з ПДВ.

Рішення про передачу деяких повноважень щодо державного регулювання тарифів у сфері комунальних послуг від органів місцевого самоврядування до Нацкомпослуг прийнято керівництвом держави.
Слід зауважити, що у Києві одні з найнижчих тарифів на житлово-комунальні послуги у порівнянні із іншими регіонами країни. Так, наприклад, на теплову енергію (за 1 гігакалорію) найвищі рівні тарифів для населення встановлені у Одеській (365,58 грн.), Херсонській областях (314,36 грн.), найнижчі рівні тарифів – у Хмельницькій області (206,38 грн.), місті Києві (237,70 грн. або 253,27 грн., у залежності від строку оплати), Сумській області (253,57 грн.).
На послуги з централізованого гарячого водопостачання (за 1 куб. м води) найвищі рівні тарифів для населення встановлені в Одеській (20,186 грн.), Львівській (20,16 грн.), Херсонській областях (18,86 грн.). Вартість 1 куб. м. гарячої води у столиці – 14,86 та 15,89 (залежно від строку оплати).

На послуги з централізованого водопостачання (за 1 кубічний метр води) найвищі рівні тарифів встановлені у Луганській (5,58 грн.), Чернівецькій (4,884 грн.), Запорізькій областях (4,752 грн.), найнижчі рівні тарифів – у Вінницькій області (1,656 грн.), місті Києві (1,8/1,98 грн. в залежності від строку оплати), Житомирській області (2,3 грн.).
Фахівці радять встановлювати індивідуальні засоби обліку та сплачувати за фактично використані послуги. Зокрема на холодну гарячу воду, газ, опалення тощо.

P.S. З 1 липня 2014 року вступає в дію нова програма соціальної підтримки, що передбачена відповідною постановою Кабінету Міністрів України.

Хто має право на отримання компенсації?
Програма розрахована на сім'ї, в яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім'ї. Такі сім'ї мають право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Таким чином, вони не будуть платити більше, ніж до підвищення цін і тарифів на ці послуги.
Як розрахувати, чи має сім'я право на отримання компенсації?
Для визначення права на компенсацію сім'я повинна порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімуму сім'ї.
Прожитковий мінімум сім'ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім'ї відповідно до його приналежністю до основних соціальних і демографічних груп населення.
Розміри прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014):
• для дітей до 6 років - 1032 грн.;
• для дітей від 6 до 18 років - 1286 грн.;
• для працездатних осіб - 1218 грн.;
• для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.
Для прикладу: право на компенсацію буде сім'я, що складається з двох працездатних осіб та двох дітей (одна дитина у віці до 6 років, а інша - від 6 до 18 років), якщо дохід сім'ї не перевищує 4754 грн. на місяць (прожитковий мінімум сім'ї = 1218 грн. * 2 людини + 1286 грн. + 1032 грн.).
Які документи необхідно надати?
1. Заяву.
2. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.
3. Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).
Для призначення компенсації документи слід подавати до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Компенсація надаватиметься в безготівковому вигляді і щомісяця перераховуватися підприємствам, що надають комунальні послуги.
У разі, якщо середньомісячний сукупний дохід вашої сім'ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім'ї, рекомендуємо звертатися за призначенням компенсації в орган соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Цитирование и использование любых материалов портала Etar на других сайтах разрешается только с гиперссылкой вида: www.etar.com.ua