расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар информационно-рекламная поддержка на главную

Які продукти подорожчають найближчим часом

Національний банк України прогнозує зростання у ціні соняшникової олії, цукру, хліба та тепличних овочів. Про це йдеться в Інфляційному прогнозі за січень 2022 року. У документі зазначається, що висока продовольча інфляція зберігатиметься. Зокрема, йдеться про продукти, які потребує великих енерговитрат. "Додатково впливатимуть заспокоєння світового інфляційного сплеску та вичерпання наслідків пандемії, що, зокрема, позначиться на більш істотній корекції цін на сировину, продовольство та логістику. Враховуючи потужність проінфляційних факторів та потребу подальшої підтримки постпандемічного відновлення економіки, повернення інфляції до цільового діапазону 5%±1 ст. п. за дотримання закладених у базовий сценарій монетарних умов очікується у середині 2023 року", – йдеться у звіті. Раніше повідомляли, що в Україні подорожчали овочі борщового набору. Експерти пояснюють таке подорожчання збільшенням тарифів на енергоносії та скасуванням пільг для виробників від початку нинішнього року.

Ціна на газ для населення: українські постачальники опублікували тарифи на лютий

Газопостачальні компанії опублікували місячні тарифи на газ у лютому 2022 року. Зазначається, що, порівняно з січнем, одна компанія знизила свою річну ціну - з 8,10 до 7,70 грн за куб. Решта постачальників свої річні пропозиції не змінили. Більшість, а саме 38 компаній, встановили ціни нижче 8 грн за кубометр. Так, найвигіднішу річну пропозицію, у порівнянні з січнем, запропонувала компанія "ЕРУ Людям", яка знизила ціну до 7,70 грн за куб. м. Компанія "Енерджі Трейд Груп" (ETG.UA) встановила ціну 7,79 грн за кубометр. Далі йдуть компанії: Neogas з ціною 7,80 грн за куб. м, "Трейд КП Луцькводоканал" - 7,88 грн за куб. м, "Черкасигаз Збут" і "Уманьгаз Збут" - 7,89 грн за куб. м, "Палівенерго" - 7,90 грн за куб. м, "Енергогарантія" - 7,95 грн за куб. м. Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" не змінила свій річний тариф, запропонувавши 7,96 грн за кубометр. Таку саму ціну оприлюднили "Газпостачсервіс" і "Тернопільоблгаззбут". Решта компаній мають цінники від 7,98 до 11,99 грн за кубометр. Варто зазначити, що від 1 травня 2021 року всі побутові споживачі газу були автоматично переведені на фіксований річний тариф, який діятиме до 30 квітня 2022 року, і який можна змінювати тільки в бік зниження. Нагадаємо, у відеозверненні 10 листопада президент Володимир Зеленський запевнив, що до кінця опалювального сезону 2021-2022 років тарифи на комунальні послуги в України не змінюватимуться.

Вперше в історії: в Україні запрацювали усі 15 енергоблоків АЕС

В Україні у неділю, 30 січня, вперше в історії запрацювали усі 15 енергоблоків атомних електростанцій. 30 січня о 5:45 енергоблок №4 Рівненської атомної електростанції підключили до електромережі після завершення планово-попереджувального ремонту та перевантаження ядерного палива. "Зауважень до роботи основного устаткування працюючих енергоблоків та персоналу АЕС немає, обладнання функціонує в заданому режимі. Вперше за всю історію атомної енергетики України ДП "НАЕК "Енергоатом" працює всіма 15 енергоблоками одночасно", - наголосили в "Енергоатомі".

Обвал рубля та зростання цін: нові санкції призведуть до краху економіки РФ

У випадку нової російської агресії проти України санкції, які запровадять США проти держави-агресорки, знищать російську економіку. Нові американські санкції можуть спричинити обвал рубля та фондового ринку. Наслідки санкційної політики США відчують усі росіяни - від мільярдерів до звичайних жителів РФ. "Якщо адміністрація Байдена виконає свою обіцянку ввести санкції проти великих російських банків, це позначиться на всій російській економіці. Це безперечно вплине на повсякденне життя росіян", - сказав Едвард Фішман, який в адміністрації Обами обіймав посаду головного чиновника по Росії та Європі в Управлінні з політики та реалізації економічних санкцій Держдепартаменту. Вашингтон планує "вдарити кувалдою" по стовпах російської фінансової системи. Нові санкції, які готують американські чиновники, будуть спрямовані на припинення іноземного кредитування, продаж облігацій, технологій для критично важливих галузей промисловості та блокування активів наближених до Путіна мільярдерів. Реальні збитки російській економіці на 1,5 трильйона доларів будуть завдані внаслідок удару по найбільших державних банках, а також по Російському фонду прямих інвестицій. Через американські санкції в Росії зростуть ціни на продукти харчування та одяг. Також знеціняться пенсії та заощадження росіян. Проте наразі американські чиновники не розглядають можливість запровадження санкцій проти основи російської економіки – експорту нафти та газу. Європейські країни залежать від природного газу з Росії, і деякі союзники США, зокрема Німеччина, вважають за краще, щоб Вашингтон утримувався від підриву російської енергетичної галузі. Аналітики кажуть, що санкції, що обмежують здатність Росії експортувати нафту і газ, були б найпотужнішою зброєю проти російської економіки і, можливо, найефективнішим економічним методом, який зупинив би російську агресію проти України, але вони також завдадуть збитків Європі та США. "У якийсь момент Заходу доведеться трохи пожертвувати своїм добробутом, якщо метою є стримування Путіна", - каже вчена з Університету Джорджа Вашингтона Марія Снеговая.

В Україні у січні зріс рівень середньої заробітної плати: де платять найбільше

Рівень середньої заробітної плати у січні 2022 року трохи збільшився і становить 18 тисяч гривень, розповіли експерти кадрових порталів. Так, за даними аналітиків, найвищий рівень зарплат у столиці. Тут фахівцям у середньому готові платити понад 30 тисяч гривень. На другому місці – Одеська область. Тут пропонують у середньому понад 20 тисяч. До п'ятірки також увійшли Миколаївська, Сумська та Дніпропетровська області. Найнижчу зарплату у січні аналітики зафіксували на Закарпатті. Там пропонують трохи більше ніж 12 тисяч гривень. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що аналітики дослідили, як 2021 року змінилася мінімальна зарплата у 64 країнах світу. Україна опинилася на 25-му місці цього рейтингу.

Курс долара і євро на 31 січня: гривня зміцнилася, а в НБУ пояснили, що буде далі

31 січня, долар і євро подешевшають. Офіційні курси валют оприлюднив Національний банк України.
Офіційні курси валют Нацбанку на 31 січня 2022 року:
Долар США – 28,78 грн (мінус 20 коп.).
Євро – 32,02 грн (мінус 32 коп.).
28, 29 та 30 січня ще діє офіційний курс долара на рівні 28,98 грн - це другий такий високий показник в історії української валюти за останні сім років. Антирекорд за всі роки був 26 лютого 2015-го - тоді за курсом НБУ долар підстрибнув до 30,01 грн.
Антирекорди гривні за офіційним курсом валют НБУ за всі роки:
Долар США – 30,01 грн (26 лютого 2015 року).
Євро – 35,66 грн ( 26 січня 2018 року).
Курси валют у банках та обмінниках 30 січня 2022 року:
Долар США – 28,60/28,85 грн.
Євро – 31,80/32,20 грн.
Зазначимо, що гривня активно знецінюється останніми днями через можливе російське військове вторгнення до України. Від початку 2022 року долар США за курсом НБУ подорожчав на півтори гривні. Cередньорічний курс на 2022-й у державному бюджеті заклали на рівні 28,6 гривні за долар. "2022 рік розпочався для фінансового ринку України черговими викликами. Нагнітання ситуації на кордонах України суттєво погіршило очікування учасників ринку, що позначилося на зниженні вартості українських активів (як на внутрішньому ринку, так і за кордоном) та формуванні девальваційного тиску на гривню", - пояснив голова НБУ Кирило Шевченко. Він зазначив, що "ситуація – складна, але не критична". "Насамперед через той запас міцності, якого ми досягли. Накопичені резерви дають змогу згладжувати надмірні курсові коливання за рахунок валютних інтервенцій. Так, для збалансування валютного ринку НБУ продав від початку 2022 року 1,5 млрд доларів США. У нас достатньо резервів для того, щоб продовжувати дотримуватися нашої стратегії валютних інтервенцій і згладжувати коливання. Водночас хочу ще раз наголосити, що Нацбанк не повторюватиме помилок минулого і не намагатиметься утримати фіксований обмінний курс на певному рівні. Ми впевнені, що ринок в майбутньому збалансується і не виключаємо, що може навіть бути корекція", - сказав Шевченко.

tsn.ua

в началов начало