Три різних сучасних інформаційних продукти музею Київенерго

На першому поверсі філіалу «Учбовий центр» ПАТ «Київенерго», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Жилянська 83/53, розташований музей Київенерго. Музей відкрив свої двері для відвідувачів 23 грудня 2005 року.
В експозицію музею (в п’яти залах, загальною площею 574 м2) входить 83 постійних стенди з фото різних років, на яких викладена історія розвитку підприємств об`єднання з 1878–2011 рр. виготовлено та виставлено в експозиції 42 мобільних стенди підприємств (дає можливість формування різних тематичних експозицій для проведення заходів в колективах), на яких висвітлена історія та перспектива розвитку окремих підприємств ПАТ «Київенерго», та стенди інших керівних підприємств енергетики України. Музейний фонд нараховує понад 26 тисяч одиниць зберігання різних історичних документів, фото, фотоальбомів, книг, журналів. Має музейну інформацію, понад 200 ГБ на 3-х потужних комп’ютерах музею, та має понад 200 науково професійних (використання поновлювальних джерел енергії, новітні і нанотехнології в світовій енергетиці) та навчально-методичних та історико–пізнавальних відеофільмів, для енергетиків які демонструються в залі музею. У відеофільмах розкрита тематика сучасних технологій безпечного виконання робіт на енергопідприємствах, історія будівництва електростанцій і підстанцій тощо.
У фондах музею є (понад 850 одиниць) натурних експонатів та понад 1250 кольорових схем розрізу усього енергетичного обладнання, яке використовувалось та використовується в енергетиці. Нажаль ці експонати поки що зберігаються у трьох складських приміщеннях, із-за відсутністю виставкової площі і можливості їх виставити в експозиції. На сьогодні тільки 80 одиниць натурних експонатів виставлені в експозиції, на наданій виставковій площі для музею. 
В 2011 році в музеї виставлена унікальна тематична (58 тематик) експозиція «Енергетика України в значках», яка складається з понад 1500 різних значків, такої немає в галузевих музеях енергетики на пострадянському просторі, яка постійно поповнюється.
Вперше на теренах колишнього СРСР, починаючи з 2002-2011 років створено в ПАТ «Київенерго» діючий, у внутрішній локальній комп’ютерній мережі, сайт «Музей енергетичної тематики України» з простим і зручним інтерфейсом, який дає можливість історію розвитку енергетики, і майже усю інформацію про неї, донести до майже кожного робочого місця працівника ПАТ «Київенерго».
На внутрішньому сайті ПАТ «Київенерго» сьогодні функціонують 6 розділів і 165 підрозділів в яких, про історію розвитку енергетики, її сучасний стан і перспективу розвитку - можна узнати майже все. У розділах: викладена значна історична інформація про розвиток Київенерго, енергетику України, світову енергетику. Сучасний погляд на історію розвитку України та Києва. Є 19 історичних та сучасних відеофільмів будівництва електростанцій України та Києва. Ліквідацію аварії на ЧАЕС 1986 року. використання сучасних технологій при електромонтажних роботах, які проводяться в обленерго, на електростанціях. Будівництво найсучаснішої підстанції Київська 750/330 кВ у Макарівському районі, Київської обл. Є фото та короткі біографічні довідки на понад 2600 осіб, працівників об`єднання, та визначних енергетиків України, починаючи з 1930–х років і до сьогодення. Серед них видатні персоналії Київенерго: почесні енергетики, ветерани, які внесли вагомий внесок в розбудову цієї компанії, учасники бойових дій та ветерани Другої Світової війни і війни в Афганістані, чорнобильці - ліквідатори, тощо. В Музеї в електронному вигляді представлені фотоматеріали та технічні характеристики понад 850 одиниць натурних експонатів музейного фонду, а також понад 1250 кольорових принципових схем розрізу енергетичного обладнання, яке використовувалось і нині використовується в енергетиці. Для викладачів, працівників та студентів філіалу «Учбовий центр» ПАТ «Київенерго» у локальній комп’ютерній мережі компанії створені електронні довідники пошуку потрібних кольорових схем розрізу енергетичного обладнання з простим і зручним інтерфейсом,тощо.
26-28 вересня 2007р. на V міжнародному форумі «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» в експозиції АК «Київенерго» та Науково технічної спілки енергетиків України (НТСЕУ) працівниками АК «Київенерго»: (Циганенко В. О., Тонкий В. Г., Рубан К. В.) було презентовано рекламний ролик сайту «Музей енергетичної тематики України».
Учасники форуму змогли ознайомитися з новітніми інформаційними технологіями у музейній справі та висловлювали свої позитивні враження від побаченого та почутого.
За 5 років натурний музей Київенерго відвідало понад 30000 осіб з усієї України, з них більше 18000 осіб - з ПАТ «Київенерго».
Внутрішній сайт «Музеї енергетичної тематики України» станом на 10.09.2011р. відвідало 11112 осіб працівників ПАТ «Київенерго» для використання інформації сайту не лише з цікавості, а й з використанням інформації у своїй виробничій діяльності.
Музей Київенерго надає широку інформацію в Інтернеті щодо історії енергетики та інші актуальні проблеми, пов’язані з Київською енергосистемою за адресою: http://www.etar.com.ua/energoarchiv/index.htm.
Ми не будемо використовувати методи, які використав відомий монарх Росії (прізвище не указуємо, щоб не робити йому реклами), який видав указ згідно з яким кожному відвідувачу (за бажанням при виході з музею) видавалася безкоштовно чарка горілки, або стакан вина. Кожного року для потреб музею з казни виділялося 200 відер алкогольних напоїв, тому кількість відвідувачів значно зросла. Цей порядок ще довго зберігався і після смерті монарха.
Звичайно, в наш час ми не можемо заохочувати відвідання музеїв таким чином, а лише можемо гарантувати, що ви знайдете багато цікавого у наших сучасних трьох музеях. Також маємо надію, що ви (як працівники музеїв) дещо зробите подібне й у себе на підприємствах.
Володимир Циганенко
Цитування та використання будь-яких матеріалів порталу Etar на інших сайтах дозволяється лише з гіперпосиланням: www.etar.com.ua
в начало