тарифы на электроэнергию расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар информационно-рекламная поддержка на главную

Порошенко пропонує здійснити в Україні податкову амністію

В Україні можуть провести податкову амністію - сплативши відповідний податок, українці зможуть завести до України гроші й законно інвестувати кошти в економіку. Із такою пропозицією виступив президент Петро Порошенко. "Я пропоную ще раз повернутися до обговорення так званої нульової декларації. Ми не можемо говорити про те, що кожен українець у чомусь винен, потрібно дати можливість кожному українцеві сплатити відповідний податок, відповідно до закону, завести гроші до України, інвестувати їх в українську економіку й почуватися вільним громадянином вільної країни", - сказав Порошенко під час зустрічі з представниками бізнес-спільноти в Києві. Президент запропонував присутнім долучитися до розроблення законопроекту про так звану нульову декларацію. "Я його не подаватиму зараз. Але якщо ви це підтримуєте, я пропоную нашу спільну роботу для того, щоб захистити насамперед малий і середній бізнес", - зазначив Порошенко. Він також запросив представників бізнесу до обговорення питання про запровадження в Україні нової моделі оподаткування прибутку – оподаткування розподіленого прибутку підприємства. "Я вважаю, що з цього приводу потрібна чесна дискусія з нашими іноземними партнерами і асоціаціями бізнесу. Йдеться не просто про податки. Йдеться про нову філософію. Ми захищаємо цим законопроектом малий та середній бізнес. Значно спрощується облік: що ти вивів – сплати податки. Що залишив – інвестуєш в бізнес", - сказав глава держави. Він зазначив, що готовий до компромісів з цього питання: "Щодо того, щоб на першому етапі розповсюджувати це лише на малий та середній бізнес, знайти компроміси щодо іноземних інвесторів. Але 100% це на сьогоднішній день у багатьох країнах, включаючи Грузію, Естонію – спрацювало позитивно". Нова податкова політика має кардинально змінити інвестиційний клімат. "Кардинально стимулює інвестиції. Навіщо витягувати гроші? Вкладай у розвиток виробництва. Думаю, що тут на сьогоднішній день ми маємо діяти рішуче. Це є наша спільна зміна інвестиційного клімату в державі", - резюмував Порошенко.

Інтерфакс-Україна

Монетизація пільг у транспорті: Кабмін пропонує оплачувати по 30 поїздок готівкою

Уряд підготував порядок монетизації пільг на проїзд у громадському транспорті. Розраховуватися та змінювати ліміт у 30 поїздок на місяць матимуть право місцеві органи влади. Пільговик пані Юлія каже, що свій безкоштовний проїзд доводиться випрошувати, бо якщо в транспорті вже є такі, як вона, то двері просто зачиняються. "Мені дуже потрібно їхати, я маю просити, чи можна? Навіть у тролейбусі бачать, що стара, що не заплатить – раз і закрили", - зізнається пенсіонерка. Монетизація пільг має ці конфлікти усунути, бо за кожного пасажира перевізник отримуватиме гроші. Пільги на проїзд замінять на грошові компенсації, однак розраховуватися з людьми має місцева влада. Пільговики матимуть право мінімум на 30 поїздок за місяць у громадському транспорті, але місцева влада цю кількість може змінювати. Місцева влада наперед має перерахувати гроші на картку містянина, його особистий рахунок або навіть видавати людям готівку на оплату проїзду. "Якщо мова йде про монетизацію, то люди мають отримати коштами ті ресурси, які їм визначені", - пояснив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Нині право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті мають 37 категорій громадян. Однак кожне місто до цього переліку може додавати свої категорії – у столиці, наприклад, таке право мають школярі. Тепер у регіонах мають самі встановлювати кількість пільгових поїздок на місяць, а відтак і розмір виплат – у Києві вочевидь 30 поїздок на місяць буде замало, бо слід враховувати пересадки. Система не запрацює, поки в Києві не з’явиться система електронного розрахунку, коли кожен знатиме, що потрібно робити з карткою, що дає право вільного проїзду в транспорті. Один проїзний буде діяти для всіх видів транспорту, а електронні компостери фіксуватимуть, скільки разів проїхав пільговик і стільки грошей отримає перевізник. На електронний квиток у Києві вже перейшли метрополітен, міська електричка, швидкісний трамвай, а третина тролейбусів і трамваїв уже обладнані програмним забезпеченням. Залишилося поставити валідатори, роботу котрих нині тестують, а з вересня планують ввести нарешті електронний квиток, який позбавить необхідності розраховуватися за проїзд готівкою. Коштуватиме новація близько 100 тисяч гривень на одну рухому одиницю транспорту. Приватні перевізники самі мають переобладнати свої машини, але враховуючи стан більшості маршруток, є велике питання, чи будуть вони витрачати такі гроші на систему електронного квитка. У регіонах уже заявили, що новація надто дорога і не на часі. Перевізники ж лише чекають, що пасажири свої пільги отримають готівкою, і тоді кожна людина, що заходить в транспорт, буде платити за проїзд. Незважаючи на постанову уряду, це рішення не є обов’язковим – кожна територіальна громада сама буде визначатися, чи переходити на нові правила, чи залишати все, як є.

Нафтогаз і Газпром домовилися про зустріч щодо перегляду транзитного тарифу

Нафтогаз і Газпром зустрінуться для обговорення ситуації. Нафтогаз не бачить необхідності скасовувати контракти, очікує імплементації Газпромом рішень Стокгольмського арбітражу. Сторони обговорять пропозицію Нафтогазу про перегляд транзитного тарифу", - йдеться у повідомленні. Газпром не зможе у законний спосіб розірвати контракти на постачання газу до України та транзит до Європи до завершення терміну їхньої дії. У Києві отримали офіційне повідомлення Газпрому про порушення ним цієї процедури. А це означає, що незабаром справа знову ляже на стіл до суддів Стокгольмського міжнародного арбітражу. Судова тяганина може розтягнутися на час довший, ніж дія самих контрактів, яка спливає наприкінці наступного року. Нагадаємо, 28 лютого цього року Стокгольмський арбітраж виніс рішення у другому спорі між Нафтогазом і російським Газпромом. Перше було наприкінці грудня. За підсумками обох рішень - щодо постачання газу та транзиту - Росія винна Україні 2,56 млрд доларів. Газпром підтвердив зобов'язання виплатити цю суму, але заявив, що не погоджується із рішенням арбітражу. Проте вже 1 березня Газпром скасував постачання уже оплаченого газу Україні – відповідно до рішення арбітражу Нафтогаз за умовою "бери або плати" в контракті повинен 2018 року купити в Газпрому 4 млрд кубометрів газу. Відмову Росії розцінили як автоматичне скасування на цей рік умови "бери або плати". Через припинення постачань газу з Росії, які так і не розпочалися, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн кубометрів або на 14%. Газ екстрено почали закачувати з Європи.

tsn.ua

Дві провідні європейські країни шукають заміну російському газу

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон активно шукає нового постачальника газу, аби замінити постачання з Росії. Про це Мей сказала, коментуючи санкції, що вводить Велика Британія через отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля та ймовірної причетності до цього Кремля. "Проаналізувавши наші постачання газу, ми справді почали шукати постачальників в інших країнах", - заявила прем'єр Британії. Зазначимо, що цього року Велика Британія отримувала зріджений природній газ із Росії. Загалом, третина імпортованого Європою газу припадає саме на РФ. "Ми будемо продовжувати обговорювати з Європейським Союзом не лише нашу енергетичну безпеку, але й ширшу проблему енергетичної безпеки", - заявила Тереза Мей. Німеччина, найбільший європейський споживач, готується зменшувати використання російського газу. А це означає, що транзит через Україну зменшуватиметься незалежно від того, чи буде добудовано "Північний потік-2". І Україна не має іншого шляху, ніж розвиток власного видобування газу, енергозбереження та зеленої енергетики. Хіба ж хочеш? Мусиш!", - наголосили в Нафтогазі.

Reuters

Скільки коштує заправити авто на АЗС вранці 16 березня

Літр бензину категорії А-95 у середньому по Україні сьогодні, 16 березня, вранці коштує 29,54 грн. Залежно від заправок ціна на це пальне коливається від 27,59 грн до 31,49 грн. Тобто зекономити чи переплатити можна до 3,9 грн. Літр дизельного палива обійдеться водіям у середньому в 27,24 грн. Ціни на АЗС різняться від 25,49 грн до 28,99 грн. Газ для автомобілів коштує в середньому 12,80 грн. Мінімальна вартість на мережевих АЗС - 11,90 грн, максимальна - 13,69 грн.
Середні ціни на пальне на українських АЗС, у гривнях за літр

Пальне

14.04.16

08.09.16

01.12.16

20.06.17

28.12.17

15.03.18

16.03.18

Бензин А-95

20,48

22,39

23,28

25,22

28,90

29,54

29,54

Дизпальне

17,50

18,49

20,60

22,74

26,29

27,24

27,24

Автогаз

8,10

11,50

12,15

10,40

12,75

12,80

12,80

СБУ викрила на мільйонних незаконних оборудках топ-менеджера Ощадбанку

Служба безпеки України спільно з прокуратурою викрила топ-менеджера АТ "Ощадбанк" на розкраданні грошей державної установи, що призвело збитків на 16,7 млн грн. Про це йдеться у повідомленні прес-служби силового відомства. Оперативниками було встановлено, що вказана особа систематично здійснювала незаконні оборудки з облігаціями внутрішньої державної позики, які належали Ощадбанку. "За висновками експертизи, через дії топ-менеджера державному банку завдано збитків у розмірі 16,7 мільйона гривень", - йдеться у повідомленні. Банкіру, прізвища якого не називають, було повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. Суд вже обрав йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із цілодобовим носінням електронного браслета. Наразі у справі триває досудове слідство. Раніше повідомлялося, що працівників одеського банку підозрюють у розкраданні 300 мільйонів гривень. У незаконні оборудки виявилися втягнутими чотири менеджери банку "Марфін".

Справа мера Одеси. 185 млн грн за купівлю будівлі заарештували та передали до АРМА

Заарештовані 185 млн грн, які були сплачені з міського бюджету Одеси за придбання будівлі ВАТ ХК "Краян", передали в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). 13 березня слідчий суддя Солом’янського районного суду м. Києва на підставі клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури поновив арешт цих коштів і ухвалив рішення про їхню передачу в управління АРМА. Про це повідомляє НАБУ і уточнює, що це перший випадок, коли майно, арештоване за клопотанням НАБУ та САП, передане новоствореній агенції. Нагадаємо, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу ДП "Завод "Краян", за 185 млн грн у приватної структури, яка своєю чергою на початку 2016-го заплатила за цей комплекс на аукціоні, організованому ліквідатором держпідприємства, 11,5 млн грн. Тобто вартість під час перепродажу зросла в 16 разів. Отримані від мерії 185 млн грн фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності. Проте детективи НАБУ і прокурори САП запобігли цій спробі й домоглися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі. Водночас 1 лютого слідчий суддя Солом’янського райсуду Києва скасував арешт частини коштів приватної компанії у розмірі 92,34 млн грн. В подальшому, 6 лютого, арешт коштів було відновлено за клопотанням прокурорів САП. А 7 лютого знову скасовано в рамках розгляду скарги адвокатів на судову ухвалу від 21 грудня 2016 року. Проте через підозру щодо можливої легалізації коштів, одержаних у результаті корупційного злочину, ці кошти на рахунку компанії-продавця було заблоковано Державною службою фінансового моніторингу України. 13 березня суд поновив їхній арешт. 14 лютого в аеропорту Бориспіль детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову Геннадія Труханова та його заступника, яких підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України ("Заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем"). Напередодні, 13 лютого, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру вісьмом ймовірним учасникам злочину, при цьому чотирьом у порядку ст.278, ст.135 КПК України, оскільки на той момент їхнє місцеперебування було невідоме.

4 мільярди для Ахметова: НАБУ відкрило кримінальне провадження через корупційну схему

НАБУ відкрило кримінальне провадження проти членів регулятора тарифів на комунальні послуги. Це вже друга справа проти Дмитра Вовка і його підлеглих. Торік детективів зацікавила корупційна складова формули "Роттердам+", розслідування триває і досі. Цього разу правоохоронці вивчають розподіл грошей між виробниками електрики. Попереднє слідство встановило, що посадовці при розподілі державних коштів перевищили службове становище і заподіяні збитки оцінюють у чотири мільярди гривень. Це вже друга справа проти Дмитра Вовка і його підлеглих. Минулого року детективів зацікавила корупційна складова формули "Роттердам+", розслідування триває і досі. Цього разу правоохоронці вивчають розподіл грошей між виробниками електрики. НАБУ розслідує корупційну діяльність членів комісії одразу за двома статтями – "Зловживання владою" та "Привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем". “Йдеться про можливе ухвалення цією комісією у 2016-17 роках регуляторних рішень на користь комерційних компаній, внаслідок чого іншим учасникам енергетичного ринку могло бути завдано шкоди”, - каже прес-офіцер НАБУ Світлана Оліфіра. У НАБУ, посилаючись на таємницю слідства, небагатослівні. Натомість оборудку чиновників добре розуміють експерти ринку. Колишній член НКРЕКП Андрій Герус пояснює, що зробили підопічні Дмитра Вовка.  “НКРЕКП прийняла ряд рішень, щоби здійснити оплату за виробництво електроенергії, але в обхід загального алгоритму, а лише тепловій генерації. Державні компанії “Енергоатом”, “Гідроенерго” і “Укренерго” не отримали нічого. Ці 4,5 мільярди, треба зрозуміти, отримала в основному компанія ДТЕК Ріната Ахметова”, - каже експерт. Алгоритм, про який говорить Герус – це система розподілу коштів між виробниками енергії. Більше електрики виробив – більше отримав. Після втручання чиновників у цей алгоритм найбільше грошей отримала компанія Ріната Ахметова ДТЕК. “Це класичний приклад, як прибутки ідуть приватним компаніям, а збитки вішають на державні підприємства”, - каже Андрій Герус. В ДТЕК повідомили, що жодних запитів від правоохоронців не отримували і слідчих дій з ними не проводили. У НКРЕКП звинуватили в усьому попередників. Колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко нагадує – оборудка на 4,5 мільярди гривень не найскандальніша схема регулятора. 20 мільярдів гривень уже коштував українцям "Роттердам+". Стільки ж, а може і більше, потягнуть і нововведені, так звані, раб-тарифи.  “Схема "раб" додала би до цих двадцяти, ще 20, 25, 30 і у підсумку могло бути вже 50 мільярдів додаткового навантаження, яке не застосовано для модернізації мереж, для модернізації і інвестпрограм наших шахт, для безпеки праці шахтарів”, - каже екс-міністр. Кучеренко радить детективам НАБУ не зациклюватись лише на фігурі Дмитра Вовка і розширити коло підозрюваних. Свого часу Вовк працював не тільки в російському офісі корпорації Roshen, а і в корпорації ICU разом з Валерією Гонтаревою під керівництвом Макара Пасенюка – нині фінансового  Цього тижня в НКРЕКП оголосили конкурс на вакантну посаду п’ятого члена комісії. Після першого етапу відбору лідирує співробітниця компанії ДТЕК Олена Антонова.

Нацбанк перестане карбувати дрібні монети, а суми в чеках почнуть заокруглювати

Національний банк України ухвалив рішення припинити карбування монет номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок. Також від 1 липня 2018 року розпочнуть застосовувати механізм заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків за товари (роботи, послуги). Про це сказав виконувач обов'язків голови Нацбанку Яків Смолій. Він уточнив, що ці копійки залишаться в обігу, але їх постійно будуть вилучати. Згодом залишаться в обігу лише ті монети, що діляться на 10 – тобто 10 та 50 коп, а також 1-гривневі монети, а також нові обігові монети - 2, 5, 10 гривень. Для спрощення розрахунків встановлюватимуться правила заокруглення загальної суми покупки: - сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок; - сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок. Під час безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюватиметься. У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а у разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами. "Ціни від запровадження заокруглення не зміняться, а отже реалізація цієї ініціативи не призведе до подорожчання товарів та послуг. Запровадження правил заокруглення не матиме впливу на інфляцію як прямо, так і опосередковано, оскільки йдеться про правила заокруглення всіх товарів у чеку, а не про ціни на окремі товари", - запевнили в Нацбанку. "Якщо екстраполювати ці рішення на сьогоднішню структуру готівки в обігу, з нього зникне майже 60% від загальної кількості монет в обігу – це понад 8 мільярдів монет дрібних номіналів. Водночас, більш ніж один мільярд банкнот буде замінено монетами (купюри номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень поступово замінять монетами такого ж номіналу). Тож середня кількість монет, що припадають на одного українця, скоротиться вдвічі, а банкнот в обігу стане на 40% менше. І цей ефект ми побачимо вже через два-три роки", - сказав Смолій. Він уточнив, що ці рішення НБУ спрямовані на підвищення зручності та спрощення повсякденного використання готівки українцями, а також на стимулювання безготівкових розрахунків у країні. Водночас експерти не раз наголошували, що відмова від дрібних монет та внаслідок заокруглення спричинить швидше незначне зростання цін, ніж їхнє зменшення.

Після вихідних долар подорожчає  в курсах Нацбанку

Національний банк України установив офіційні курси валют на понеділок, 19 березня. Долар США додасть 8 копійок і коштуватиме 26,35 грн. Євро подешевшає  на 1 копійку і його курс становитиме 32,41 грн. Оновлений НБУ презентував перші завдання: кадрові питання, курси валют, інфляція та глобальна стратегія  Оновлений НБУ презентував перші завдання: кадрові питання, курси валют, інфляція та глобальна стратегія Нагадаємо, у держбюджеті-2018 заклали курс 29,3 грн за долар, а торік закладали 27,2 грн. Уряд озвучив такі валютні прогнози: обмінний курс гривні (в середньому за рік) 2018-го року становитиме 29,3 грн за долар, 2019-го року - 30,5 грн за долар, 2020-го року - 31 грн за долар. Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

tsn.ua

в началов начало