тарифы на электроэнергию расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар информационно-рекламная поддержка на главную

Податки на нерухомість у 2017 році: кому та скільки платити

Українці, котрі мають квартиру понад 60 кв. м чи будинок понад 120 кв. м., зобов'язані будуть сплатити податки за "зайві" квадратні метри. У 2017-му платіжки надішлють до 1 липня. Вони будуть за минулий рік, тож податок нарахують з урахуванням мінімальної зарплати в розмірі 1378 грн (на початок минулого року), а ставка податку буде коливатися від 0 до 3% від мінімальної зарплати. Ставки податку і площу нерухомості, за яку не потрібно платити, визначає місцева влада. Податки потрібно буде сплатити до 28 серпня 2017-го.
ЗА ЯКУ НЕРУХОМІСТЬ ДОВЕДЕТЬСЯ ПЛАТИТИ ПОДАТКИ
Оподатковуються житлові будинки, прибудови до будинків, квартири, кімнати в комуналці, будинок на дачі. У Податковому кодексі зазначено, що податками обкладаються не лише житлові приміщення, а й гаражі, сараї, погреби, літні кухні тощо. Щоправда, більшість місцевих рад вирішили оподатковувати лише житлову нерухомість, а на господарчі будівлі встановили нульову плату.
ЗА ЯКУ НЕРУХОМІСТЬ НЕ ТРЕБА ПЛАТИТИ ПОДАТКИ
За нерухомість у Чорнобильській зоні відчуження, гуртожитки, аварійне житло платити податок не доведеться. До того ж, згідно із законом, не оподатковується майно сиріт та одиноких матерів чи батьків, які виховують дитину-інваліда. Не потрібно платити податок з дитячих садків, дитбудинків сімейного типу, комунальних та державних будівель, храмів. Також не потрібно платити податки на будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств; будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо в сільськогосподарській діяльності; об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їхні підприємства.
КУДИ ЙДУТЬ ГРОШІ ВІД ПОДАТКІВ І ЯКІ СТАВКИ ПОДАТКУ
Податки на нерухомість йдуть до місцевих бюджетів. Місцеві ради самі визначають, яка житлова площа вважається "зайвою" і який податок з неї стягувати. Але "імунітет" до оподаткування мають квартири до 60 кв. м та будинки до 120 кв. м. А якщо в родині є і будинок, і квартира, то для них вважається "нормою" 180 кв. м. Якщо друга квартира здається в оренду, податок нараховується на всю її площу, а не тільки на метри понад норму. Ставка податку за 2016 рік, який українці сплачуватимуть цього року, може коливатися від 0% до 3% від розміру мінімальної зарплати на початок минулого року (1378 грн). Наприклад, у Києві податки на нерухомість платити потрібно. Власнику квартири, скажімо, в 100 кв. м доведеться платити податки за 40 "зайвих" квадратних метрів. 60 кв. м не оподатковуватимуться. Цього року прийде платіжка за минулий, тоді податкова ставка в столиці була в розмірі 1% від мінімальної зарплати – за 40 кв. м доведеться заплатити 551,20 грн. Податок стягується раз на рік. Крім того, власникам великого житла (понад 300 кв. м для квартир і понад 500 кв. м для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тис. грн. Наприклад, власникові квартири площею 310 кв. м. у Києві до 1 липня має прийти платіжка на 28 тис. 445 грн – 25 тис. грн фіксованої суми та 3445 грн податку за "зайві" 250 кв. м. Цього року 1% від мінімалки з кожного "зайвого" метра стягуватимуть у Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Хмельницькому, Полтаві, Херсоні, Чернігові та Миколаєві. 2% від мінімалки – в Одесі, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та Сумах.
ШТРАФИ ЗА НЕСПЛАТУ ПОДАТКІВ
До 1 липня податкова служба розішле рішення-повідомлення та квитанції із сумами податків. Заплатити потрібно не пізніше 28 серпня. Якщо прийшла квитанція про сплату податку на квартиру, яку, наприклад, уже продали, або ж якщо квитанція не прийшла, але за законом нерухомість повинна обкладатися податком, потрібно самостійно звернутися до місцевого відділення Державної фіскальної служби. Якщо оплатити платіжку у вересні, доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від податку, якщо в жовтні – сума штрафу сягне 20%. Крім того, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, майно продають за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 Кримінального кодексу України).
ЯКИМИ БУДУТЬ ПОДАТКИ НА НЕРУХОМІСТЬ, ЯКІ ТРЕБА БУДЕ СПЛАЧУВАТИ В 2018-МУ
2018 року українці сплачуватимуть податки на нерухомість за 2017-й, вони зростуть. Звісно, якщо не буде змін у законодавстві. Розмір ставки встановили від 0% до 1,5% від мінімальної зарплати в усій Україні, зменшивши найвищий допустимий показник удвічі (нині – 3%). Це пов'язано з тим, що мінімальна зарплата від початку 2017-го зросла вдвічі – до 3,2 тис. грн, а податки на нерухомість вираховують саме у прив'язці до мінімалки. Скажімо, в Києві ставка за 2017 рік зменшена – від 1% до 0,75%. Проте за рахунок зростання розміру мінімальної зарплати доведеться платити набагато більше – за 40 "зайвих" квадратних метрів цього року прийде платіжка на 551,2 грн, а вже наступного року – на 960 грн.

Сегодня

Економіка уповільнила зростання після блокади окупованого Донбасу

Нацбанк підбив економічні підсумки за перші місяці 2017 року й констатує, що зростання ВВП України сповільнилося після початку торговельно-транспортної блокади окупованого Донбасу. Тож НБУ погіршив прогноз щодо зростання економіки та інфляції.

Оновлені економічні прогнози Нацбанку для України

Рік

Інфляція

ВВП

2017

9,1%

1,9%

2018

6,0%

3,2%

2019

5,0%

4,0%

"Інфляція відхилиться від центральної точки цільового діапазону, як і прогнозувалося раніше, лише у поточному році – на кінець року інфляція становитиме 9,1% переважно внаслідок зростання внутрішнього попиту та виробничих витрат, що зумовлено двократним підвищенням мінімальної заробітної плати на початку року. Зокрема, базова інфляція зросте до 6,5%, а зростання цін на сирі продукти – прискориться до 7,8%", - зазначили в НБУ. Регулятор наголошує, що "припинення переміщення товарів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей не буде мати суттєвого впливу на рівень споживчої інфляції". Проте блокування окупованого Донбасу позначиться на ВВП України, зростання якого в 2017 році уповільниться до 1,9%. 2018-го економіка зросте на 3,2%, а 2019-го – на 4%. "У 2017 році зростання економіки уповільниться до 1,9% через падіння виробництва в окремих галузях промисловості вназташовані на непідконтрольних територіях. Найбільш суттєво на перегляд прогнозу вплинуло очпідприємствікуванеслідок припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей та захоплення , що ро збільшення зовнішньо-торгівельного дефіциту. Це відбудеться через переорієнтацію підприємств енергетичного та металургійного сектору на імпортовану сировину для заміни втраченої ресурсної бази, а також втрату виробничих потужностей експортоорієнтованих галузей промисловості", - пояснили в Нацбанку. Регулятор також прогнозує зростання своїх міжнародних золотовалютних резервів, у тому числі за рахунок співпраці з МВФ: за підсумками 2017-го – до 21,1 млрд доларів США, 2018-го – до 26,2 млрд доларів США.

tsn.ua

МВФ висунув Україні вимоги для отримання чергового траншу кредиту

Задля отримання чергового траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду Україна повинна, перш за все, законодавчо запустити пенсійну реформу. "Є кілька ключових умов для отримання наступного траншу. Дуже важливою є пенсійна реформа. Без пенсійної реформи не буде траншу", - сказав міністр фінансів Олександр Данилюк. Данилюк нині перебуває в США, де зустрічається з керівництвом МВФ, Світового банку та інвесторами. "Рейтингові агентства позитивно оцінюють прогрес у реформах і плідну співпрацю з МВФ, але наголошують на необхідності забезпечення політичної стабільності та зниження рівня державного боргу. Також чекають на прийняття пенсійної і земельної реформ, як важливих індикаторів налаштованості України на серйозні зміни", - зазначив міністр на своїй сторінці у Facebook. Нагадаємо, в уряді нині допрацьовують законопроекти щодо пенсійної реформи, основне завдання яких – зменшити дефіцит Пенсійного фонду. Обіцяють найближчим часом оприлюднити документи. А в разі ухвалення парламентом хочуть від 1 жовтня цього року підвищити пенсії.

УНІАН

Синоптики і науковці дали прогноз, чи буде Україна з фруктами через квітневі морози

Різке похолодання цього тижня зі снігом та морозом може нанести економічні збитки українським виробникам фруктів. Основними плодоносними регіонами України є Миколаївська, Одеська, Запорізька, Дніпропетровська області. Проте через мороз зав'язаний цвіт на абрикосах, персиках, сливах, черешні, вишнях, винограді загинув.  Наприклад, на 150 деревах у селищі Підгороднє зів'яв майже весь цвіт. Через негоду на обльоти не вийшли бджоли, які опилюють фруктові дерева. Весь урожай фермер міг зібрати в ящики і повезти на базар, тому що одне дерево дає 100 кілограмів плодів. За підрахунками селянина, 10 дерев по 100 кілограмів - це тонна. Торік у середньому кілограм абрикоси збували по 15 гривень. Таким чином, фермер втратив щонайменше 15 000 гривень заробітку. Більше пощастило Запорізькій області, де вирощують фрукти. Циклон майже не зачепив регіон. Відтак, в Інституті садівництва НАН України прогнозують середній і вище середнього врожай черешні. Щодо абрикоси, то в спеціалістів є сумніви. На диво і персики більше живі, ніж мертві, розповідають садоводи. Пік квітування у них припаде на наступний тиждень, коли синоптики обіцяють потепління. При цьому в Одеській області росте 60% українського винограду. Фахівці наразі вивчають стан рослин після негоди. Прогнози позитивні, адже лоза не замерзла, бруньки лише починають випускатися. Виявляється для одеських виноградників сусідство із морем під час заморозків - це порятунок. Зокрема, завдяки морю температура вирівнюється. Однак під загрозою опинились миколаївські та херсонські виноградники. "Чим менш врожайний рік, тим більше цінується вино. Є економічні фактори, яку можуть компенсувати ці природні несприятливі умови", - повідомив доцент кафедри ботаніки Одеського національного університету імені Мечникова Володимир Мерцалов. Якщо рахувати втрати від циклону глобально, то за оцінками аграрних метеорологів, вони суттєві. "30% урожаю – це вже стихійне явище. Те, що Україна в цьому році втратить плоди 30% і більше, це вже не визиває сумнівів", - переконана Тетяна Адаменко, керівник відділу агрометрології Українського гідрометцентру. Сусідню Молдову, яка часто продавала до України фрукти, теж замело. Країна також залишилась без великої частини плодів. Тож, здебільшого на прилавках улітку лежатимуть персики та абрикоси турецькі і трішечки узбецьких. Але це і якість інша, і ціна вища. "Фрукти рвуться зеленими і везуть до України. Іноді вони таких зелених нарвуть, що немає можливості побачити якості. Якщо порівняти із нашою бабцею, фрукти дорожчі удвічі-тричі", - вважають в Інститут садівництва.

У продажу різко впали ціни на молоду капусту

В Україні стрімко дешевшає молода капуста. За тиждень ціни впали у півтора раза. І хоча холодна погода затримує повноцінне визрівання овочу, пропозиція на ринку зростає завдяки поставкам із південних регіонів та з Македонії. Наразі на оптових ринках молоду капусту вже можна купити за ціною в 20 гривень за кілограм. А подекуди вартість знизилася і до 16 гривень. І ця тенденція буде продовжуватися.

Після великодня базари спорожніли, а ціни на продукти поповзли донизу

Ціни на деякі продукти після Великодня уже пішли вниз, а покупців на ринках значно поменшало. Якщо ціна на м'ясо навряд чи зміниться, то яйця вже подешевшали приблизно на 1,5 гривні - і це не межа падіння. На спад скоро піде і молочка, має втратити також 1,5-2 гривні. Тут діють сезонні причини - корови даватимуть більше цього продукту.
ЯЙЦЯ ТА МОЛОЧКА АКТИВНО ДЕШЕВШАЮТЬ, А ЦІНА НА М'ЯСО ЛИШАЄТЬСЯ НЕЗМІННОЮ
Продавці на базарі готові торгуватися з покупцями, аби ті прийшли на закупи. Деякі ціни порівняно з Великоднем уже пішли вниз. Ціна на м'ясо збережеться, бо на продукт іще буде попит. Приблизно 10% від сьогоднішньої ціни втратять і сезонні овочі. Перші домашні огірки поки що продають за 70 гривень - але це винятково столична ціна. Середня українська - 50 грн. До літа вона стане значно нижчою, зокрема і через насичену закордонну пропозицію. "Турецький ринок. У них там знову загострюються стосунки з Росією і їм потрібно реалізувати великий комплекс. Споживач може виграти, бо конкуренція потягне за собою зниження ціни", - прогнозує експерт.

Під Києвом схопили чиновницю пенсійного фонду, яка привласнила понад 2 млн гривень

У Броварах на Київщині затримали чиновницю управління Пенсійного фонду, яка підозрюється у привласненні понад двох мільйонів держкоштів. Про це повідомили у прес-центрі СБУ. "Посадовець протягом 2013-2016 років незаконно оформила виплату пенсій 41 людині, які не досягли пенсійного віку", - йдеться у повідомленні. За попередніми висновками експертів, загальна сума виплат перевищує два мільйони гривень. Як зазначається, проти зловмисниці було порушено кримінальне провадження за привласнення та службове підроблення, їй повідомили про підозру та оголосили в розшук. Оперативники спецслужби встановили місце переховування чиновниці та затримали у Броварах за місцем проживання її родичів, тривають слідчі дії. Нагадаємо, раніше на Сумщині схопили ключового фігуранта справи Курченка про розкрадання 800 мільйонів Нацбанку. Зловмисника привезли до Києва, де йому буде обрано міру запобіжного заходу.

tsn.ua

В Україні залишилася працювати лише одна ТЕС на антрацитовому вугіллі

Слов'янська ТЕС у Миколаївці планово призупинила свою роботу, аби накопичити антрацитове вугілля до літа. Саме тоді на енергосистему України буде традиційно найбільше навантаження. Це була передостання ТЕС на підконтрольній Україні території, роботу якої призупинили. Залишилася працювати лише Луганська ТЕС, відключати яку не можна через можливі збої в енергосистемі. Про це свідчить щоденна статистика Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо накопичення складів ТЕС вугіллям. Луганська ТЕС, що розташована в місті Щастя біля лінії фронту на Донбасі, працює відокремлено від об'єднаної енергосистеми України. Вона є єдиним стабільним джерелом електрики для північної частини Луганської області. Нагадаємо, 5 квітня задля економії вугілля зупинили роботу Трипільська ТЕС (Центренерго) і Придніпровська ТЕС (ДТЕК). 6 квітня перестала працювати Зміївська ТЕС (Центренерго), 11 квітня - Криворізька ТЕС (ДТЕК). В Україні на вугіллі повністю або частково працюють усі 14 теплових електростанцій. Сім із них - на вугіллі антрацитової групи А і Т, які стали дефіцитними внаслідок припинення постачання з окупованого Донбасу. Тим часом прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступає за імпорт будь-якого вугілля, окрім російського.

LB.ua

Україна заборонить імпорт російського вугілля та ввозитиме американське

Міністерство енергетики й раніше заявляло про необхідність введення такої заборони.  Міністерство енергетики та вугільної промисловості ініціює заборону імпорту російського вугілля, а натомість пропонує ввезення вугілля зі США. Про це заявив глава відомства Ігор Насалик, передає Еспресо.TV. "Міністерство подало в Кабмін документи про те, щоб заборонити ввезення з російської сторони енергетичної групи вугілля", - сказав він. За словами міністра, наразі Україна розраховує укласти контракт на поставку вугілля антрацитної групи з США. "Це вигідно і з логістики, ми виграємо близько 60% з логістики звідти, плюс там зараз цікава ціна. Вони нам сказали, що зараз готові давати 300-350 тис. тонн на місяць, це за рік 3,5-4 млн тонн. Якщо ми домовимося за цим контрактом, то нам не будуть потрібні всі інші", - сказав він. Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що через дефіцит вугілля антрацитної групи Україна має його імпортувати з різних країн, за винятком Росії, бо вона є країною-агресором. Гройсман зауважив, що Україна вже 501 день не імпортує російський газ і веде роботи з переобладнання ТЕС, які працюють на дефіцитному вугіллі. Ці станції, за словами глави уряду, переведуть на вугілля газових марок, яке видобувається в Україні. 3 квітня Україна розпочала контрактувати дефіцитне антрацитове вугілля з Південної Африки та інших країн.  Раніше повідомлялося, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості планує заборонити ввезення вугілля з Росії. Йдеться про дефіцитну антрацитну групу, яка видобувається на непідконтрольній території України.

Розкрили схему фінансування Газпромом дестабілізації в Україні за $2 млн на рік

Волонтери проаналізували документи, які нібито належать одному з російських політиків, надані українськими хакерами. Російський Газпром щороку на здійснення підривної діяльності в Україні видає 2 млн доларів некомерційній організації "Інститут країн СНД", директором якої є депутат Держдуми РФ від Єдиної Росії Костянтин Затулін. Активісти дізналися про це, проаналізувавши дампи файлів і документів, які нібито належать "Інституту країн СНД" і які їм передали хакери з Українського кіберальянсу. Розслідування опубліковане на сайті волонтерського проекту InformNapalm. Затулін вважається одним із найбільш активних ідеологів "русского мира" і його головним напрямом роботи є керування "Інститутом країн СНД". Від 1996 року ця організація просуває інтереси Росії за кордоном шляхом застосування "м'якої сили". І ось згідно з документами, які отримали в розпорядження активісти, "Інститут СНД" існує за рахунок коштів Газпрому, просуваючи інтереси Росії в Україні в тому числі. Йдеться про акт здавання-приймання за договором надання послуг № ГПЕ-10 / 12-2015 від 10 грудня 2015 року, між ТОВ "Газпром експорт" (гендиректор Бурмістрова Є. В.) і автономною некомерційною організацією "Інститут країн СНД". Із цього договору випливає, що структура Затуліна надавала "інформаційно-аналітичні послуги". Спектр "послуг" охоплював всі заходи організовані цим Інститутом, написання "аналітичних записок" на, здавалося б, зовсім далекі від Газпрому теми, а саме:
Реалізація Мінських домовленостей
Відносини України з сусідами
Національне питання в Україні: активізація національних меншин
Економічні взаємовідносини України і Криму
ДНР і ЛНР: перспективи розвитку
За гроші Газпрому співробітники Затуліна досліджували такі питання:
Федералізація України: проблеми і перспективи
Гуманітарна політика в Україні: проблеми і перспективи
Міжрегіональне співробітництво Росії і України
Релігійна ситуація в Україні
Мовна ситуація в Україні
Російсько-американські відносини в умовах української кризи.
Федералізація в Україні неминуча
Чи зможе Порошенко змінити Конституцію України?
Українська влада розтоптала Конституцію
Порошенко може перехитрити самого себе
Поліцейська місія ОБСЄ: чергова брехня Порошенка
Українські біженці в Німеччині і Польщі
Частина коштів пішла на існування сайту "Інституту" materik.ru, на якому публікували аналітичні матеріали. Працівники "Інституту" брали участь і організовували різні конференції з українського питання і країн Шанхайської організації співробітництва. Крім того, Газпром фінансував філію "Інституту країн СНД" в Києві. Рік існування такого аналітичного антиукраїнського центру обійшовся Газпрому в 126 мільйонів рублів, порахували активісти. Це майже 2 млн доларів на рік.

tsn.ua

Антимонопольники закликали почати арешт рахунків Газпрому

Антимонопольний комітет України (АМКУ) просить Державну виконавчу службу (ДВС) вжити заходів щодо примусового стягнення з російського Газпрому штрафу в розмірі 172 млрд грн ( близько $ 6,4 млрд). "Антимонопольний комітет України (АМКУ) 11 квітня 2017 року направив на Державну виконавчу службу (ДВС) заяву про відкриття виконавчого провадження про примусове стягнення з ВАТ "Газпром" (РФ) 172 млрд грн", – йдеться в повідомленні. Зазначається, що Господарський суд Києва 17 березня 2017 року постановив стягнути 172 млрд грн з російської компанії на підставі судового рішення, яке набуло чинності.

Росія продаватиме газ Білорусі зі значною знижкою

Після сплати Білоруссю 726,2 млн доларів Росії простроченої дебіторської заборгованості за поставки російського газу в 2016-2017 роках сторони домовилися про знижки на майбутні постачання. Зокрема, в 2018 році вартість тисячі кубометрів російського газу для Білорусі коштуватиме 129 доларів США, а в 2019-му – 127 доларів. Це в 1,6 раза дешевше, ніж РФ продає блакитне паливо в Європу, пропонуючи ціну в близько 200 доларів. За словами віце-прем'єр-міністра Білорусі Володимира Семашка, ціна на газ для республіки буде прив'язана до Ямало-Ненецького округу РФ. "Можна було і до Москви прив'язати, і до Смоленської області. Але залишилася прив'язка до Ямало-Ненецького округу, і шляхом понижувальних коефіцієнтів буде знижуватися ціна на газ для Білорусі. Якби все залишилося як є до переговорів ця ціна (на 2018 рік) для Білорусі була б під 150 доларів. Це суттєва знижка", - сказав Семашко. Наприкінці 2017-го завершується дія газового контракту між Росією та Білоруссю. "А далі до закінчення чергового циклу договору - у нас трирічний контракт закінчується кінцем 2017 року - і ми повинні в рамках міжурядової угоди підписати на 2018-2019 роки з Газпромом новий контракт. І щоб зрозуміти далі, як підписувати в 2019 році на 2020-2023 роки, нам треба буде мати підходи, які ми домовилися сформулювати до 1 липня 2019 року. Тобто позначити траєкторію руху до рівних цін", - зазначив Семашко. Нагадаємо, Україна не купує напряму газ у Росії вже півтора року. Також від російського газу відмовилася Грузія та вже знайшла йому заміну.

Інтерфакс-Україна

США не знімуть санкції із Роснефти заради проекту Exxon Mobil

США не знімуть санкції з Роснефти заради проекту компанії Exxon Mobil, яка планувала спільну з російським нафтовим концерном розробку родовищ у Чорному морі. Про це заявив американський міністр фінансів Стівен Мнучин. Exxon хотіла отримати від Вашингтона дозволу вивести Роснефть з-під санкцій, - повідомляє Wall Street Journal. Компанія раніше потрапила під санкції, які були введені Америкою за анексію Криму і підтримку бойовиків на сході України. "Запит нафтового гіганта розглядається і докладно вивчається адміністрацією Трампа, оскільки концерн включає в себе компанії, якими раніше керував нинішній держсекретар США Рекс Тіллерсон ", - пише АР. Однак спільні проекти ExxonMobil і Роснефти потрапили під американські санкції, згідно з яким компанії США не мають права передавати російської компанії сучасні технології буріння і використовувати їх для розробки родовищ на Чорноморському шельфі. Прохання ExxonMobil зробити для неї виняток у питанні антиросійських санкцій привернули увагу Конгресу, який, навпаки, налаштований на їх розширення через кібератаки під час виборів у США.

Радіо Свобода

Скільки коштує заправити авто на АЗС

Літр бензину категорії А-95 у середньому по Україні 23 квітня коштує 25,29 грн. Залежно від заправок ціна на це пальне коливається від 23,5 грн до 27 грн. Тобто зекономити чи переплатити можна до 3,5 грн.  Літр дизельного палива обійдеться водіям у середньому в 22,64 грн.  Газ для автомобілів коштує 11,55 грн.

Середні ціни на пальне у 2016 та 2017 роках на українських АЗС, у гривнях за літр

Пальне

14.04.16

08.09.16

01.12.16

28.02.17

21.04.17

23.04.17

Бензин А-95

20,48

22,39

23,28

24,68

25,00

25,29

Дизпальне

17,50

18,49

20,60

22,45

22,49

22,64

Газ

8,10

11,50

12,15

10,95

11,40

11,55

НАБУ виявило причетність іноземних банків та компанії до корупційних схем в Україні

Іноземні банки та компанії причетні до завдання більш як третини усіх збитків від злочинів, які розслідує Національне антикорупційне бюро. Про це йдеться у прес-службі НАБУ. Наразі НАБУ встановило комерційні структури зі щонайменше 10 країн світу, за участі яких із України було виведено понад 2,27 млрд грн, 428 млн дол. США, 4,3 млн євро та 825 тис. фунтів стерлінгів. Слідство вже встановило причетність іноземних суб'єктів до корупційних схем, реалізованих на низці українських держкомпаній. Зокрема, у Укргазвидобування, Електроважмаш, Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК), Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ), Адміністрація морських портів України, Одеський припортовий завод (ОПЗ) тощо. Найчастіше кінцевими бенефіціарами таких закордонних компаній є громадяни України, а корупційні гроші виводяться за кордон і використовуються із метою створення в Україні нових схем і для фінансування приватних потреб їхніх організаторів. Найчастіше такі компанії-посередники мають "прописку" у Великій Британії та Республіці Кіпр, там українських корупціонерів приваблюють низьке оподаткування, спрощена фінзвітність та високі гарантії конфіденційності. Тим часом банківські операції найчастіше здійснюються через фінустанови у Латвії та Австрії, оскільки банки там працюють швидко та мають жорсткі стандарти дотримання банківської таємниці. Нагадаємо, НАБУ викрило завдання збитків державі на 85 мільярдів гривень. Національне антикорупційне бюро відзвітувало про результати своєю роботи – детективи відомства здійснюють досудове розслідування у 319 кримінальних провадженнях.  Протягом березня НАБУ повідомила про підозру дев'яти особам, стосовно 12 осіб прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури складено обвинувальні акти. У березні НАБУ скерувала п'ять справ до суду

У Києві суд заборонив Сбербанку Росії використовувати назву "Сбербанк"

18 квітня Господарський суд Києва задовольнив вимогу Ощадбанку про заборону Сбербанку Росії використовувати торговельну марку "СБЕРБАНК". Про це повідомляє прес-служба Ощадбанку. "Ми відстояли законні інтереси Ощадбанку, а з ними й інтереси мільйонів українців, аби вони не були введені в оману. Адже торговельна марка "СБЕРБАНК" належить виключно Державному ощадному банку України. Нам вдалось чітко обґрунтувати свою правову позицію, надати переконливі письмові докази суду та аргументувати значні недоліки доказів та позиції опонентів", - прокоментував рішення голова правління Ощадбанку Андрій Пишний. Суд також визнав недійсними десять торгівельних марок Сбербанку і позбавив його доменного імені sberbank.ua. Нагадаємо, український Ощадбанк потягнув до суду російський Сбербанк. Ощадбанк подав відповідний позов до суду про захист своєї торговельної марки "Сбербанк", єдиним законним власником якої на території України є саме Ощадбанк, ще 15 січня 2016 року. 15 січня, український державний Ощадбанк подав позов до Господарського суду м. Києва проти Сбербанку Росії. Причина спору – перейменування його української "дочки" із Сбербанк Росії та Сбербанк.  Ощадбанк наголошував, що має виключні права на використання торгової марки "Сбербанк" на території України й вимагає чергового перейменування.

Після вихідних долар і євро подешевшають у курсах нацбанку

Національний банк України установив офіційні курси валют, які діятимуть після вихідних - у понеділок, 24 квітня. Долар США втратить 2 копійки і коштуватиме 26,73 грн. Євро стане дешевшим на 16 копійок і становитиме 28,59 грн. Нагадаємо, у держбюджеті на 2017 рік заклали долар по 27,2 грн. За всю свою історію гривня встановила антирекорди два роки тому - 26 лютого 2015-го в офіційних курсах НБУ долар США сягнув 30,01 грн, а євро – 34,04 грн.

tsn.ua

в началов начало